• Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Naysayer

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Luce

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Joe Rogan: Strange Times

  • Venom

    ★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • I Hope I'm Loud When I'm Dead

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★