• WALL·E

    ★★★★★

  • Children of Men

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • The Bourne Legacy

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Chinatown

    ★★★★★

  • The Visit

    ★★★

  • I Now Pronounce You Chuck & Larry

  • The Wedding Singer

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★