jeremyfizzy has logged 193 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nancy

Nancy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
After Life

After Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gemini

Gemini

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dogville

Dogville

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
Read the review Edit this entry  
17
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Birds Without Feathers

Birds Without Feathers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blaze

Blaze

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry