Sort by

Jeremy has logged 288 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dark

The Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
DeadTectives

DeadTectives

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mega Time Squad

Mega Time Squad

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Acrimony

Acrimony

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Girl

Girl

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Our Time

Our Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
What You Gonna Do When the World's on Fire?

What You Gonna Do When the World's on Fire?

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Vision

Vision

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maya

Maya

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Roma

Roma

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Killing

Killing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Donbass

Donbass

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wind

The Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
22 July

22 July

2018
×
★½
Read the review Edit this entry