• Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

  • Tenet

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • Howard

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Paddington

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★½

  • Day & Night

    ★★★★

  • Mother

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Sinbad: Legend of the Seven Seas

    ★★★½

  • Treasure Planet

    ★★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Atlantis: The Lost Empire

    ★★★★

  • Bedazzled

    ★★½

  • Barking Dogs Never Bite

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★★

  • Fargo

    ★★★★½

  • Léon: The Professional

    ★★★

  • Leviathan

    ★★★★½

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★

  • Mad Max 2

    ★★★★★

  • Mad Max

    ★★★★½

  • Mary Poppins

    ★★★★★

  • Paddington 3

    ★★★★★

  • Only Tomorrow