Jereview has logged 20 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry