• Emergency

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Montana Story

  • The Guilty

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Encounter

  • Cinderella

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

  • Val

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Good on Paper

    ★★

  • Souad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Bernstein's Wall

    ★★★★½

  • Catch the Fair One

    ★★★½

  • Dating & New York

    ★★★½

  • Accepted

    ★★★★½

  • Italian Studies

    ★★★

  • India Sweets and Spices

    ★★★½

  • All These Sons

    ★★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • 7 Days

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • The Oxy Kingpins

    ★★★★

  • Islands

    ★★★★

  • The Fabulous Filipino Brothers

    ★★★★

  • Women is Losers

    ★★★

  • Kid Candidate

    ★★★½

  • Yes Day

    ★½

  • Moxie

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Language Lessons

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★½