Jeremy has logged 15 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
Read the review Edit this entry  
13
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Whirlybird

Whirlybird

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
1982

1982

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry