Sort by

Ben has logged 404 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★
Edit this entry  
01
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cremaster 3

Cremaster 3

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cremaster 2

Cremaster 2

1999
×
★★
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cremaster 5

Cremaster 5

1997
×
Edit this entry  
24
Cremaster 1

Cremaster 1

1996
×
Read the review Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Fall

The Fall

2019
×
Edit this entry  
23
Cremaster 4

Cremaster 4

1995
×
Read the review Edit this entry  
23
The Fall

The Fall

2019
×
Edit this entry  
23
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★½
Edit this entry  
22
Golden Hour

Golden Hour

2019
×
Edit this entry  
22
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Edit this entry  
03
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Edit this entry  
01
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
Edit this entry  
01
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Edit this entry  
31
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 3

Scream 3

2000
×
Read prior review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Edit this entry  
28
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Edit this entry  
28
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★½
Edit this entry