RSS feed for jerni

jerni has logged 20 entries for fantasy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
When We First Met

When We First Met

2018
×
★½
Edit this entry  
09
Psychokinesis

Psychokinesis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry