RSS feed for jerni

jerni has logged 15 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Human Flow

Human Flow

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry