Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The King's Daughter

The King's Daughter

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Thing Mary Saw

The Last Thing Mary Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Warhunt

Warhunt

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
TikTok, Boom.

TikTok, Boom.

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Alice

Alice

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Babysitter

Babysitter

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sex Appeal

Sex Appeal

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brazen

Brazen

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Borrego

Borrego

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Curse of La Patasola

The Curse of La Patasola

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Arctic Void

Arctic Void

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Amityville Uprising

Amityville Uprising

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
American Siege

American Siege

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Kindred

The Kindred

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolf

Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Rumble

Rumble

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
American Refugee

American Refugee

2021
×
Read the review Edit this entry