Jerome1994 has logged 985 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Breathe

Breathe

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dementia 13

Dementia 13

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time at Christmas

Once Upon a Time at Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Doll

The Doll

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bullet Head

Bullet Head

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
9/11

9/11

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Hollow in the Land

Hollow in the Land

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Somebody's Darling

Somebody's Darling

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fast and Furriest

Fast and Furriest

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Flashburn

Flashburn

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Menashe

Menashe

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marshall

Marshall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Slumber

Slumber

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Killer Christmas

Killer Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
'Til Death Do Us Part

'Til Death Do Us Part

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Star

The Star

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Cook-Off!

Cook-Off!

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Night Watchmen

The Night Watchmen

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry