Jerome1994 has logged 168 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eloise

Eloise

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Day of Reckoning

Day of Reckoning

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Meathook Massacre II

Meathook Massacre II

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
A Room to Die For

A Room to Die For

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rezort

The Rezort

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gorenos

Gorenos

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get the Girl

Get the Girl

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
iBoy

iBoy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Massacre on Aisle 12

Massacre on Aisle 12

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Ju-on: The Final Curse

Ju-on: The Final Curse

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Ju-on: The Beginning of the End

Ju-on: The Beginning of the End

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Ju-on: Black Ghost

Ju-on: Black Ghost

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Ju-on: White Ghost

Ju-on: White Ghost

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grudge 3

The Grudge 3

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ju-on: The Grudge 2

Ju-on: The Grudge 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ju-on: The Curse 2

Ju-on: The Curse 2

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Martyrs

Martyrs

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Left Behind

Left Behind

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Epic Movie

Epic Movie

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Meet the Blacks

Meet the Blacks

2016
×
½
Edit this entry  
25
Kids

Kids

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Summoning

The Summoning

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Ju-on: The Curse

Ju-on: The Curse

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry