Jerome1994 has logged 509 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolf

Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Rumble

Rumble

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
American Refugee

American Refugee

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Valley

Death Valley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Strings

The Strings

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Friday

Black Friday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A House on the Bayou

A House on the Bayou

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beans

Beans

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry