Sort by

Jerome1994 has logged 54 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Holler

Holler

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
New Order

New Order

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
An Unquiet Grave

An Unquiet Grave

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Siberia

Siberia

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Catch the Fair One

Catch the Fair One

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Were Once Kids

We Were Once Kids

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
See for Me

See for Me

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Poser

Poser

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Italian Studies

Italian Studies

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mark, Mary + Some Other People

Mark, Mary + Some Other People

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dating & New York

Dating & New York

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kubrick by Kubrick

Kubrick by Kubrick

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Price of Freedom

The Price of Freedom

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Justice of Bunny King

The Justice of Bunny King

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venus as a Boy

Venus as a Boy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ultrasound

Ultrasound

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
False Positive

False Positive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild Men

Wild Men

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
God's Waiting Room

God's Waiting Room

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shapeless

Shapeless

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Settlers

Settlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
As of Yet

As of Yet

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Agnes

Agnes

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Asking For It

Asking For It

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Infinite

Infinite

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Water Man

The Water Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Awake

Awake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Kitty Love: An Homage to Cats

Kitty Love: An Homage to Cats

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Flashback

Flashback

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry