Sort by

JerpsBerps has logged 40 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ultraman: The Next

Ultraman: The Next

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gamera 2: Attack of Legion

Gamera 2: Attack of Legion

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mothra

Mothra

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Reptilicus

Reptilicus

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Rodan

Rodan

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Needle in a Timestack

Needle in a Timestack

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Flypaper

Flypaper

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry