Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
What Is a Woman?

What Is a Woman?

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
What Is a Woman?

What Is a Woman?

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
You People

You People

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
School Ties

School Ties

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Runaway

Runaway

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
The Watch

The Watch

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Runaway

Runaway

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
½
Read prior review Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Runaway

Runaway

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Aftersun

Aftersun

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Runaway

Runaway

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Edit this entry