• Hustle

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Bubble

    ½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

  • Happiest Season

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • An American Pickle

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

  • Watchmen

  • The Jesus Rolls

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

  • Just Mercy

    ★★★

  • Joker

    ★★