• Hubie Halloween

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Polaroid

    ★★

  • Glass

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★★

  • Joe Rogan: Strange Times

    ★★★★★

  • Thriller

    ★★

  • Apostle

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • The Meg

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Lords of Chaos

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ½

  • Truth or Dare

    ★★

  • Happy Death Day

    ½

  • Creep 2

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Death Note

    ★★½

  • Ghost House

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Cars 3

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★½