Sort by

JesseSP has logged 33 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stray Cat Rock: Machine Animal

Stray Cat Rock: Machine Animal

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Carter

John Carter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hard Rain

Hard Rain

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
My Blue Heaven

My Blue Heaven

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry