Sort by

Jessica has logged 92 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
EO

EO

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Unspeakable Act

The Unspeakable Act

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
White Noise

White Noise

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bros

Bros

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mutzenbacher

Mutzenbacher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Pass

The Pass

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Falling in Love

Falling in Love

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
As You Are

As You Are

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Be Alone

How to Be Alone

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
After Everything

After Everything

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murina

Murina

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry