Sort by

Jessica has logged 232 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Scooby-Doo! Haunted Holidays

Scooby-Doo! Haunted Holidays

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
02
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
30
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Leo

Leo

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
17
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★½
Edit this entry  
10
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
November First

November First

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Life

Life

2017
×
★½
Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Mutant Pumpkins from Outer Space

Mutant Pumpkins from Outer Space

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
The Ghost of Lord Farquaad

The Ghost of Lord Farquaad

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Edit this entry  
21
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Edit this entry  
20
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1983
×
★★½
Edit this entry  
20
The Collector

The Collector

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Edit this entry  
13
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
Edit this entry