Sort by

ashley has logged 33 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Edit this entry  
30
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★★
Edit this entry  
28
Big

Big

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Larry Kramer In Love & Anger

Larry Kramer In Love & Anger

2015
×
Edit this entry  
26
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Edit this entry  
25
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Agent Cody Banks 2: Destination London

Agent Cody Banks 2: Destination London

2004
×
★★
Edit this entry  
21
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Paramore: The Final Riot!

Paramore: The Final Riot!

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
Edit this entry  
18
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Edit this entry  
16
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Booksellers

The Booksellers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
To the Stars

To the Stars

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry