• The Call of the Wild

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Diego Maradona

    ★★★

  • Blinded by the Light

  • Brian Banks

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

  • 12 Strong

    ★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • The Mummy

    ★½

  • It Comes at Night

  • Beauty and the Beast

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★½

  • Miracles from Heaven

    ½

  • Sausage Party

  • Hush

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★½

  • Victor Frankenstein

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Max

    ★★

  • Terminator Genisys

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Age of Adaline

    ★★★½

  • Comedy Central Roast of Justin Bieber

    ★★★

  • All Things Must Pass

    ★★★★½

  • Dope

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ½

  • Dumb and Dumber To

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Housebound

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★

  • Fed Up

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Need for Speed

  • Bo Burnham: What.

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Captain Phillips

  • Oculus

    ★★★½

  • Comedy Central Roast of James Franco

  • This Is the End

  • Warm Bodies

  • Blackfish

  • Les Misérables

    ★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Seal Team Six: The Raid on Osama Bin Laden

    ★½

  • Argo

    ★★★★

  • Looper

  • Hotel Transylvania

    ★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Branded

    ★★★★

  • Lawless

  • Premium Rush

    ★★½

  • The Bourne Legacy

  • Killing Them Softly

    ★★★

  • Ted

  • Magic Mike

  • The Amazing Spider-Man

  • Prometheus

  • Chernobyl Diaries