Jessie has logged 18 entries for films during June 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Safe House

Safe House

2012
×
★½
Edit this entry  
30
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★½
Edit this entry  
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
Edit this entry  
23
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor

Thor

2011
×
Edit this entry  
20
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Edit this entry  
19
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seal Team Six: The Raid on Osama Bin Laden

Seal Team Six: The Raid on Osama Bin Laden

2012
×
★½
Edit this entry  
09
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★
Read the review Edit this entry