Sort by
  • I Came By

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Deadly Illusions

    ★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Citadel

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • The Serpent

    ★★★½

  • Fatale

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Capone

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Rocketman

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Glass

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • High Life

    ★★

  • mid90s

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Hereditary

  • American Animals

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★