Sort by

Jessy has logged 22 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Tidings

Good Tidings

2016
×
★★
Edit this entry  
31
Inside

Inside

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Paranormal Drive

Paranormal Drive

2016
×
Edit this entry  
29
Zardoz

Zardoz

1974
×
Edit this entry  
28
Egomaniac

Egomaniac

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Abattoir

Abattoir

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Let Her Out

Let Her Out

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Southbound

Southbound

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Downhill

Downhill

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Bastard

Bastard

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Holidays

Holidays

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry