• Let It Snow

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Swiped

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Smallfoot

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Little Italy

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★½

  • Sherlock Gnomes

    ★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Every Day

    ★★★½

  • Level 16

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • It

    ★★★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Rip Tide

    ★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★