Sort by

Jesue has logged 18 entries for films during July 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Interiors

Interiors

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Argo

Argo

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marina Abramović: The Artist Is Present

Marina Abramović: The Artist Is Present

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Edit this entry  
10
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
08
My Kid Could Paint That

My Kid Could Paint That

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Mud

Mud

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry