Jesue has logged 25 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shoeshine

Shoeshine

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Foxes

The Little Foxes

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mysteries of Lisbon

Mysteries of Lisbon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
There's Always Tomorrow

There's Always Tomorrow

1956
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Western

Western

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Housekeeping

Housekeeping

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★½
Edit this entry  
15
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Spook Who Sat by the Door

The Spook Who Sat by the Door

1973
×
★★★
Edit this entry  
13
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ludwig

Ludwig

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Naked

Naked

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Portrait of Jennie

Portrait of Jennie

1948
×
★★★½
Edit this entry  
06
When a Woman Ascends the Stairs

When a Woman Ascends the Stairs

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★
Edit this entry  
05
Wings

Wings

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bait

Bait

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry