• Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Cherry

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½