jet14 has logged 34 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry