RSS feed for Jet426
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elektra

Elektra

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
My Depression (The Up and Down and Up of It)

My Depression (The Up and Down and Up of It)

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Edit this entry  
21
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
Edit this entry  
08
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
Edit this entry  
07
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
Edit this entry  
07
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Edit this entry