RSS feed for Jet426

Jet426 has logged 161 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
Edit this entry  
08
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
Edit this entry  
07
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
Edit this entry  
07
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Perfection

The Perfection

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Limitless

Limitless

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
Edit this entry  
21
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★½
Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
The Case Against Adnan Syed

The Case Against Adnan Syed

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
October Sky

October Sky

1999
×
★★
Edit this entry