Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Edit this entry  
06
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Monday

Monday

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Edit this entry  
08
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big Time Movie

Big Time Movie

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
10
X2

X2

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry