Sort by

Jetske has logged 16 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mambo Italiano

Mambo Italiano

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Compulsion

Compulsion

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Oxford Murders

The Oxford Murders

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Babe

Babe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry