Sort by

Gabriel has logged 222 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Made

Made

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Keanu

Keanu

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
America's Sweethearts

America's Sweethearts

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Stitch! The Movie

Stitch! The Movie

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
Black Snake Moan

Black Snake Moan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Snow Day

Snow Day

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
Ask Me Anything

Ask Me Anything

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Not Another Happy Ending

Not Another Happy Ending

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Guy Thing

A Guy Thing

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Good Advice

Good Advice

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Respectable: The Mary Millington Story

Respectable: The Mary Millington Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Orion: The Man Who Would Be King

Orion: The Man Who Would Be King

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Frank & Cindy

Frank & Cindy

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Aileen: Life and Death of a Serial Killer

Aileen: Life and Death of a Serial Killer

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Glory Daze: The Life and Times of Michael Alig

Glory Daze: The Life and Times of Michael Alig

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Beaver Trilogy Part IV

Beaver Trilogy Part IV

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Management

Management

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
12
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
Edit this entry  
11
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
The Trust

The Trust

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Girl

Girl

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
UHF

UHF

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Picture Perfect

Picture Perfect

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Kill Your Friends

Kill Your Friends

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★★
Edit this entry