Sort by

Gavin has logged 35 entries for films during November 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Omega Man

The Omega Man

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Brony Tale

A Brony Tale

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Starship Troopers: Invasion

Starship Troopers: Invasion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Corn

Children of the Corn

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malevil

Malevil

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goal! II: Living the Dream

Goal! II: Living the Dream

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
An Alternative Reality: The Football Manager Documentary

An Alternative Reality: The Football Manager Documentary

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Goal!

Goal!

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Exterminators of the Year 3000

Exterminators of the Year 3000

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Horns

Horns

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dylan Dog: Dead of Night

Dylan Dog: Dead of Night

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Stryker

Stryker

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
20 Years After

20 Years After

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Children of the Corn: Genesis

Children of the Corn: Genesis

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Endgame

Endgame

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cat People

Cat People

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry