Sort by

jewel has logged 10 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
½
Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry