Jeyfein has logged 275 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
After Blue

After Blue

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Soy Libre

Soy Libre

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Day in a Life

A Day in a Life

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Demons of Dorothy

The Demons of Dorothy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Futura

Futura

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Braves

The Braves

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Fear

Fear

1954
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pebbles

Pebbles

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Arthur Rambo

Arthur Rambo

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Ghost Song

Ghost Song

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bliss

Bliss

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Murina

Murina

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Year of the Everlasting Storm

The Year of the Everlasting Storm

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Eat

Eat

2012
×
★½
Edit this entry  
16
Ashes

Ashes

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Bloody Oranges

Bloody Oranges

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Rien à foutre

Rien à foutre

×
★★★★
Edit this entry  
12
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Between Two Worlds

Between Two Worlds

2021
×
★½
Edit this entry  
08
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Sun Children

Sun Children

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sheroes

Sheroes

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Small Body

Small Body

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ibrahim

Ibrahim

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
To Be Twenty

To Be Twenty

1978
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Mother and the Whore

The Mother and the Whore

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Brighton 4th

Brighton 4th

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Gritt

Gritt

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Jack’s Ride

Jack’s Ride

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
We're Not Animals

We're Not Animals

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Dick Pics! (A Documentary)

Dick Pics! (A Documentary)

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Speech

The Speech

2020
×
Edit this entry  
21
There Will Be No More Night

There Will Be No More Night

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Madly in Life

Madly in Life

2020
×
★★★★
Edit this entry