Jeyfein has logged 27 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
To Be Twenty

To Be Twenty

1978
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Mother and the Whore

The Mother and the Whore

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Brighton 4th

Brighton 4th

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Gritt

Gritt

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Jack’s Ride

Jack’s Ride

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
We're Not Animals

We're Not Animals

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Dick Pics! (A Documentary)

Dick Pics! (A Documentary)

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Speech

The Speech

2020
×
Edit this entry  
21
There Will Be No More Night

There Will Be No More Night

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Madly in Life

Madly in Life

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
143 Sahara Street

143 Sahara Street

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
As I Want

As I Want

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
1970

1970

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Have You Seen That Man?

Have You Seen That Man?

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Celts

Celts

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The First 54 Years: An Abbreviated Manual for Military Occupation

The First 54 Years: An Abbreviated Manual for Military Occupation

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Palermo Sole Nero

Palermo Sole Nero

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Where the Sidewalk Ends

Where the Sidewalk Ends

1950
×
★★★½
Edit this entry  
09
Little Palestine, Diary Of A Siege

Little Palestine, Diary Of A Siege

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Any Day Now

Any Day Now

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blissfully Yours

Blissfully Yours

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Between Two Dawns

Between Two Dawns

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mighty Flash

Mighty Flash

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
City Hall

City Hall

2020
×
★★★★★
Edit this entry