• Met Opera 2021/22: Terence Blanchard FIRE SHUT UP IN MY BONES

    ★★★½

  • Met Opera 2021/22: Modest Mussorgski BORIS GODUNOW

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • A Broken House

    ★★★

  • Madonna - Madame X

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • This Is Francis X. Bushman

    ★★

  • Dragging the Classics: The Brady Bunch

    ★★

  • Ballerina Boys

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Pride

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★½

  • Joychild

    ★★★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Jackplot

    ★★½

  • It's Just in My Head

    ★★★

  • 1781

    ★★★

  • Do We Really Have to Say Goodbye

    ★★★

  • Uncle Vanya

    ★★★

  • Mani

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Matthew Bourne's The Red Shoes

    ★★★

  • Max

    ★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • Sing Me a Lullaby

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Harbor from the Holocaust

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • Yours Mine Ours

    ★★

  • The Big Snore

    ★★★

  • Greenland

    ★½

  • Peninsula

    ★★★½

  • Keith Haring: Street Art Boy

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Portraits and Dreams

    ★★

  • You Should Have Left

    ★½

  • Honey Do List

    ★★

  • Prideland

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • When I Write It

    ★★½

  • Hey Google

    ★★★

  • Bare

    ★★

  • Cold Coffee

    ★★½

  • The Meeting

    ★★★

  • Out

    ★★★

  • Mass

    ★★★

  • Same Time Tomorrow

    ★★★

  • Mass

    ★★½

  • Call Your Mother

    ★★★

  • Lime

    ★★½

  • The Lawyer

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Metropolitan Opera: Agrippina

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Thing About Harry

    ★★★★

  • Catfish Killer

    ★★

  • The Metropolitan Opera: The Gershwins’ Porgy and Bess

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Holy Silence

    ★★

  • Berg: Wozzeck

    ★★

  • Blind Chance

    ★★

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Philip Glass: Akhnaten

    ★★★★

  • Sustained Outrage

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Is This a Date

    ★★½

  • The Pier Man

    ★★½