Jared has logged 240 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
The Piggening

The Piggening

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
One Night Only: The Best of Broadway

One Night Only: The Best of Broadway

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Gift: A Christmas Special From Carrie Underwood

My Gift: A Christmas Special From Carrie Underwood

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Rusted Silhouette

Rusted Silhouette

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Real Right Stuff

The Real Right Stuff

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Colin Quinn & Friends: A Parking Lot Comedy Show

Colin Quinn & Friends: A Parking Lot Comedy Show

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Dads

Dads

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★
Edit this entry