Jazz has logged 19 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
28
I Do... Until I Don't

I Do... Until I Don't

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Home Again

Home Again

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shame

Shame

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★½
Edit this entry  
01
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Indignation

Indignation

2016
×
★★★
Edit this entry