• The Northman

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Death to 2020

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Suzi Q

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★½

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Slender Man

  • King Lear

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Gotti

  • Climax

    ★★★½

  • Life of the Party

    ★★

  • Cold War

    ★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Black '47

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Cargo

    ★★★