Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Edit this entry  
18
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Internship

The Internship

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Love Story

Love Story

1970
×
★★★½
Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Fyre

Fyre

2019
×
Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
15
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
All Together Now

All Together Now

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
Edit this entry