b has logged 59 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Teen Titans: Trouble in Tokyo

Teen Titans: Trouble in Tokyo

2006
×
Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wendy Wu: Homecoming Warrior

Wendy Wu: Homecoming Warrior

2006
×
Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
Edit this entry  
06
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★½
Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry