Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nancy

Nancy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shorts

Shorts

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Due Date

Due Date

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lou

Lou

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry