Sort by

Jacob has logged 82 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wizards on Deck with Hannah Montana

Wizards on Deck with Hannah Montana

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
That's So Suite Life of Hannah Montana

That's So Suite Life of Hannah Montana

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Piper

Piper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackie

Jackie

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry